Články

velka851png

OBNOVÍME ZASTAVENÝ PROJEKT 

přírodního koupaliště, občerstvení i veřejného WC u odpočinkového mola
na Hostivařské přehradě


Zastáváme dlouhodobě myšlenku, že k dobrému duchu obce významně přispívá také podoba jejích veřejných ploch - náměstí, parků a lesů, zátiší, hřišť, promenád, ... 
Dlouho připravované a prosazované desítky projektů byly téměř před čtyřmi lety označeny za nepotřebné a jejich realizace byla zastavena. Z míst, na kterých měly být realizovány, byly tehdy odstraněny informační tabule a jejich prezentace byla smazána i z radničního webu. Projekt koupaliště, občerstvení i veřejného WC u odpočinkového mola na Hostivařské přehradě je jedním z nich.
ber new koup molo

KOUPALIŠTĚ, OBČERSTVENÍ A VEŘEJNÉ WC
u odpočinkového mola na Hostivařské přehradě
molo 1 molo 2
molo 3 molo 4
Druhá fáze projektu u odpočinkového mola řeší potřeby návštěvníků lesoparku, a to nejen na občerstvení i toalety pro veřejnost v okolí odpočinkového mola. Předpokládá také úpravy sousedních břehových lesních partií na přírodní koupaliště.
Tvar objektu plyne z jeho funkce a z prostoru, do kterého je umístěn. Funkčně je orientace podél pěší trasy vhodná i z důvodu přístupnosti prostor a výhledu na molo a vodní hladinu. Z prostorového hlediska je objekt zahlouben do svahu a křivky, které objekt definují, tento přirozený soulad jen podporují. I materiálově byl objekt navržen tak, aby podpořil svoji jednotu s okolím. Zejména kámen a dřevo jsou tradiční přírodní stavební materiály. Dispozičně je objekt rozdělen na prostoru občerstvení se zázemím a prostoru dvou větších toalet pro veřejnost. 
text z prezentace projektu na radničním webu
do roku 2014

I TENTO PROJEKT OBNOVÍME

projekty 8

Zadni
vasepatnactka fb
zpět na OBNOVÍME ZASTAVENÉ PROJEKTY

©2018 ODS All rights reserved.