Články

velka851png

ŠKOLKY PŘEDNOSTNĚ PRO "Místňáky"

aby bylo místo pro domácí tříleté děti i pro sourozence v jedné školce i škole


Mateřská škola to není „hlídání“ dětí, které ještě nechodí do základní školy, ačkoli se někdy stane, že to tak může být pochopeno. Mateřinka, neboli školka, je místo, kde naši nejmenší hravou formou rozvíjejí návyky, které je naučily maminky a tatínkové, hrají si a získávají nové kamarády.

Děti netuší, že pro rodiče mohl být problém, místo ve školce získat.

Rodiče mají mít zcela jistě právo na to vybrat si školku, která nejvíce vyhovuje jejich preferencím, jak z hlediska místa, tak z hlediska stylu výuky, jelikož i mateřská škola je místo výuky.

mistnaci pict

Naší prioritou bude i nadále rozšiřovat kapacity školek v celé Praze 15 a zejména se zasadíme, aby „místní“ děti měly své místo ve školce, která je dotována z rozpočtu Prahy 15, kam rodiče přispívají svými daněmi.

Proč? Jelikož si myslíme, že tam, kde člověk má trvalé bydliště a podílí se tak na financování toho místa, má nárok čerpat služby, které potřebuje a v místě, kde je potřebuje. Není normální, aby rodič zoufale hledal místo ve školce a nakonec měl být rád, že ho dostane na opačném konci naší Patnáctky, což mu obvykle vůbec nevyhovuje.

Stejně tak chceme postupovat v případě škol základních. Proč rodičům komplikovat život tím, že mají děti ve školách různě po městské části? Pro děti i rodiče je to nekomfortní a nepohodlné, obtížně tak mohou sladit rodinný život a přicházejí o chvilky nejhezčí, ty s rodinou.

Stát na obce stále nakládá více povinností a starejte se, jak umíte.

Umíme se postarat, jen v letech 2010 až 2014 jsme počet míst v mateřských školách navýšili o 220 míst, což bylo navýšení o čtvrtinu oproti stavu v roce 2010.


Zadni
vasepatnactka fb
zpět na RODINA A OBEC

©2018 ODS All rights reserved.