Články

velka851png

PODPORUJEME

zavedení možnosti jedné celopražské parkovací karty pro živnostníky


Před mnoha lety vznikl nápad chránit centrum města před návalem aut a zajistit tak i parkování rezidentům, hotelovým hostům apod. Vznikly „modré zóny“. Postupně přestalo záležet na tom, zda parkovací oprávnění zajišťuje skutečné, reálné parkovací místo, pokud možno u domu rezidenta. Leckdy bylo vydáno i násobně více parkovacích karet. Cena parkovacích karet se v průběhu let šplhala nahoru, v současné době činí minimálně 1.200,- Kč ročně pro nepodnikajícího Pražana.

Živnostníci, podnikatelé však, jak se u nás už stalo zvykem, musí býti potrestáni. Cena za roční parkování je pro ně několikrát dražší a jde i do desetitisíců. Je to asi trest za to, že lidem nabízejí zboží a služby, popřípadě že místní občany i zaměstnávají. Přitom tento poplatek platí jen pro konkrétní městskou část, ve které mají sídlo či provozovnu.

Městem křižují kontrolní auta s moderním systémem sledování, před kterými neuniknete. A tak i návštěva babičky v sousední městské části se již bez poplatku neobejde. Výstavba parkovacích domů v centru stagnuje. Výsledkem těchto opatření tak je, že už 40% aut jedoucích širším centrem vlastně jen hledá parkovací místo.

Efekty systému v této podobě jsou zkrátka sporné.

parkarta zivnostnik

Způsob řešení rezidenčního parkování se z historického centra časem začal šířit i do dalších městských části.

Tento systém území Prahy 15 dosud nezasáhl. Prozatím! 

Ale určitě je i u nás spousta živnostníků, kteří už dnes musí za prací do „zpoplatněných“ pražských čtvrtí, do kterých roury v tramvaji jistě na zádech neodvezou.

I proto navrhujeme zavedení jednotné celopražské parkovací karty pro živnostníky. A za slušnou cenu.

Pokud by se stávající systém parkování na Prahu 15 rozšířil, znamenalo by to pro tisíce místních živností další náklady v desítkách tisíc korun ročně. A to nechceme. Zřejmě by se to promítlo do zvýšení cen místních služeb bez skutečného řešení problému, kde večer zaparkovat.


O našich dalších návrzích, jak věci skutečně řešit, najdete více také ZDE.

Zadni
vasepatnactka fb
zpět na NEDUSIT SE TRANZITEM

©2018 ODS All rights reserved.