Články

velka851png

TROLEJBUSEM K METRU I ŽELEZNICI

navrhujeme systém, kterým by domácím jen pár stanic trolejbusem stačilo k přestupu na metro či na vlak - i s moderními úschovnami kol i skútrů


Nejsme nijak nadšeni koncepcí prodloužení tramvajových linek v Praze 15 a tím značných zásahů do místních komunikací, zejména v ulicích Hornoměcholupská a ul. Plk. Mráze. Navíc představa jízdy tramvají z kopce dolů po ul. Plk. Mráze a její brždění do zatáčky před retenční nádrží může být pro řadu cestujících i nechtěným adrenalinovým zážitkem. 

Navrhujeme:

na linky v Praze 15, po vzoru již několika evropských měst, zařazení hybridní tramvaje, která je zároveň tichým a bezemisním trolejbusem či elektrobusem. 

Ten by z centra přijel jako obvykle, po kolejích. Vyjel by na silnici a na jednom okruhu by zajistil dopravní obslužnost pro sídliště Hornoměcholupská a celé Horní Měcholupy. A cestou zpět by se zase vrátil na koleje. Druhý by stejně řešil i sídliště Košík. 

trolejbus 63030502 m

koncepce3 WB


Navrhujeme:

prodloužení trasy A metra pod železniční koridor a úpravu železničních stanic Hostivař a Horní Měcholupy také pro metro. 

U obou nových stanic metra jen pár minut, či jen dvě stanice trolejbusem, žije již dnes 30.000 obyvatel nejen z Prahy 15, ale i Dubče a Dol. Měcholup. A kdyby k metru přijeli na kole nebo na skůtru, mohli by si je bezpečně uložit - v moderních úschovnách.

cyklovez

Zadni
vasepatnactka fb
zpět na NEDUSIT SE TRANZITEM

©2018 ODS All rights reserved.